Föld napja

Iskolánk hagyományaihoz híven idén, is megemlékeztünk a Föld napjáról. Alsó tagozatos tanulóink 3 kisfilmet néztek meg a Föld védelmével kapcsolatosan, majd 7 állomáson bizonyíthatták környezettudatos magatartásukat. A feladatok változatosak voltak. A Föld kialakulásától kezdve a szelektív hulladékgyűjtésig sokféle téma szerepelt a palettán. A különböző nehézségű feladatok közt a nagyobbaknak volt 13+1 – es totó, szókereső, a kisebeknek pedig puzzle játék is. A program során elmélyültek a gyerekek ismeretei arra vonatkozóan, hogyan gyűjtsék szelektíven a hulladékot, miként válhatnak tudatos fogyasztókká és hogyan tudják a hétköznapokba is becsempészni a környezettudatos életmódot. Közös felelősségünk, hogy a környezettudatosságra nevelést korán elkezdjük oktatni az iskolákban, hogy a gyermekekből később környezetkímélésben aktívan gondolkodó felnőttek váljanak. Jól tudjuk, az utánunk következő generáció olyan időszakban cseperedik fel, amely időben a klímaváltozás hatásai már közvetlenül is veszélyeztetik világunkat. A természet megóvása, a környezet tudatos védelme közös feladatunk és felelősségünk, hiszen mindannyiunkat érinti.

Flickr Album Gallery Powered By: Weblizar