2017/2018 Versenyeredmények

2018.03.10

XII. Muzsikáló Vidék Találkozó

A Reményi Ede Zenei Alapfokú Művészeti Iskola ebben az évben is megrendezte a Muzsikáló Vidék Találkozót. A rendezvényen részt vett diákok, különdíjban részesültek.

Résztvevők: Szmetana Viktor, Végh Levente, Merucza Levente, Bakos Zalán, Réti Ákos

Felkészítő tanárok: Dredor Roland, Mezei Gyula

Flickr Album Gallery Powered By: Weblizar

 

2017.11.22

Gárdonyi Géza megyei prózamondó verseny 

A Gárdonyi Géza Katolikus Általános Iskola és Óvoda a 2017/2018-as tanévben is megrendezte a Gárdonyi Géza megyei prózamondó versenyt, melyen két negyedik osztályos tanulót neveztünk be. Ebben a korcsoportban 16 iskola 22 diákja mérte össze kiváló előadói tehetségét. A népes mezőnyben, a zsűri döntése alapján a kiemelkedő II. helyezést kapta Bárdos Barbara 4.a osztályos tanulónk, a Mikor diák, mikor király? című Mátyás királyról szóló Gárdonyi mű előadásáért.

Flickr Album Gallery Powered By: Weblizar

Szent Imre Római Katolikus Iskola és Óvoda által megrendezett egyházmegyei hittan versenyen vettünk részt. Résztvevők:

Csányi Dániel, Pajger Zsombor, Sasvári Richárd, Varga Máté

A verseny a Fatimai jelenések centenáriumi évéhez kapcsolódott, de a Szűzanya életéhez kötődő feladatok sem hiányoztak. Ehhez a tanulóknak Szentírási ismereteikről is tanúságot kellett tenniük.

A versenyre úgy érkeztünk, hogy előzetes feladatként egyéni technikával készített  rózsafüzéreket vittünk magukkal, melyek a verseny során kiállításra kerültek.

Az egész délután nagyon jó hangulatban telt, és a tanulóink szépen helyt álltak a feladatok megoldása során.

Flickr Album Gallery Powered By: Weblizar

2017.11.21

Angol nyelvi verseny 

Szent Imre Általános Iskola által rendezett megyei angol nyelvi versenyen vettek részt tanulóink. Az angol országok védőszentjeiről prezentációt adtak elő, illetve projekteket készítettek a gyerekek. Ötödik helyezést értek el. Nagyon büszkék vagyunk eredményükre, szépen szerepeltek. Sok tapasztalatot szereztek a felkészülés, verseny folyamán. 

Tanulók: Bajnok Bence (8.a), Mészáros Balázs (7.a), Orosz Balázs (7.b)

Felkészítő tanár: Szénásiné Kovács Andrea, Nagyné Vancz Erika

  

Flickr Album Gallery Powered By: Weblizar

2017.10 hó

Mol Petrolkémiai verseny

Ki tud többet a Petrolkémiáról? Kémiai alapismeretek és a Mol-lal kapcsolatos információkat kértek számon az internetes versenyen. Tesztfeladatsort, plakátkészítést, fogalmazásírást tartalmazott a verseny első fordulója. Sajnos a résztvevő tanulók nem jutottak tovább a következő fordulóba.

Tanulók: Magos Blanka (8.b), Magos Lilla (8.b), Erdei-Nagy Dalma (8.b)

Felkészítő tanárok: Szaboné Soós Emese, Besenyei Róbertné