Elhallgatott történelem

„Elhallgatott történelem” című pályázat keretében iskolánk 8 tanulója Szendreiné Millner Mónika tanárnő vezetésével egy regionális történelmi vetélkedőn vett részt Kárpátalján május 8-9-én. A tanárnő a Szovjetunióba hurcolt politikai foglyok és kényszermunkások emlékévéhez kapcsolódóan egy 30 órás továbbképzésen vett részt. Az itt látottak-hallottak és a megadott szakirodalom alapján készítette fel a kis csapatot a vetélkedőre. A gyerekek még februárban rendhagyó történelem órán vettek részt a miskolci Herman Ottó Múzeumban. Itt mérhették elsőként össze erejüket a többi csapattal. A versenyre 17 iskola csapata jelentkezett, melynek témája a GULÁG-GUPVI, málenkíj robot volt. Előzetes feladatként bemutatkozó videót kellett összeállítani a csapatról, s egy málenkíj robottal kapcsolatos makettet kellett elkészíteni újra hasznosított alapanyagokból.

A verseny lebonyolítását a Tettre Éber Alapítvány és a Megyaszói Mészáros Lőrinc Általános Iskola diákjai végezték, a verseny fővédnöke a Kárpátaljai Magyar Főiskola rektor helyettese dr. Fodor Gyula volt. A verseny elnevezése Virtuális barangolás a múltban volt, mert a feladatok többségét tableten kellett megoldani Redmenta és Kahoot programokkal, QR-kód olvasó segítségével. A feladatok megoldásaihoz a tanulóknak szinte az összes tantárgyat hasznosítani kellett az informatikán túl, volt ahol a precíz számolás, mérés segített, volt ahol az irodalmi, történelmi, földrajzi ismereteikre támaszkodhattak, de a művészet, ének, technika is előkerült, a pontos szövegértés és a logikus gondolkodás. A két napos verseny helyszínei Szolyva, Munkács, Makkosjánosi, Beregszász voltak. A helyiek gyönyörű műsorral köszöntöttek minket, a tanulóinknak táncházat szerveztek, mely jól összekovácsolta a csapatokat. A vetélkedő zárására a beregszászi főiskolán került sor. Iskolánk csapata 8. helyezést ért el, a gyufából készített barakk makettünk különdíjas lett. Hamar elrepült a két nap, de a jó hangulatú versenyre való készülés, és a Kárpátalján eltöltött idő örök emlék marad. A csapat tagjai: Kiss Gréta, Béres Levente 7.a, Dankó Dalma, Horváth Patrícia, Magos Blanka, Magos Lilla 7.b, Varga Alexandra és Dudás Dávid 8.a osztályos tanulók voltak.

Flickr Album Gallery Powered By: Weblizar