A mai napon pályaorientációs program keretében több vendégelőadót is köszönthettünk a 7.a osztályban.
Elsőként Molnár Krisztián mutatta be a villanyszerelő szakma sajátosságait.
Ezt követően Firtkó Edina mesélt a fogorvosi asszisztensi hivatásról, és az egészségügyi pálya szépségeiről.
A Miskolci Kandó Kálmán Informatikai Technikumból Brevák Pál igazgatóhelyettes úr , Héczei Ádám szakmai tanár és egyik tanulójuk Szmetana Viktória bemutta az iskolát.
A 8.a osztályos tanulókkal együtt hallgatuk meg az előadást , amelyből tájékozódtunk a felvételi eljárásról, duális képzésről, ösztöndíj renszerről, szakmai ágazatokról és az iskola kulturális és sport életéről..
Pásztor József egyetemista az informatika világát ismertette, arra is kitért , hogyan érvényesülhetnek benne fiúk és lányok egyaránt.
Végezetül Dudás Ákos a tűzoltók mindennapjairól és kihívásairól beszélt, ezzel népszerűsítve ezt a hivatást.
Egy tartalmas, élményekben és hasznos információkban gazdag napot tölthettünk el.

